Глава правління Аграрного фонду - Андрій Радченко в інтерв'ю The Page розповів про співпрацю з американськими аграрними компаніями, лобіюванні земельної реформи і майбутньому очолюваної компанії. Про це пише видання "Обозреватель".

Нагадаємо, раніше російське видання Russia Today звинуватило Радченка у співпраці з американською консалтинговою компанією Yorktown Solutions і просуванні земельної реформи в Вашингтоні.

"Ми в "Аграрному фонді" вже п'ять років безпосередньо стикаємося з проблемами фермерських господарств, у яких недостатньо фінансування і які не можуть залучити кредити і розпоряджатися землею. До Вашингтона я приїхав для залучення партнерів і капіталу для роботи "Аграрного фонду", але став отримувати питання від американських партнерів про те, яке моє ставлення до відкриття ринку землі. Ви називаєте це лобізмом? Добре, я лобіював інтереси України. Тому що ми бачимо в особі США і в особі американських компаній дійсно стратегічних партнерів у розвитку бізнесу та аграрної галузі в Україні" – відповів на звинувачення в свою адресу Андрій Радченко.

Що стосується формату майбутнього ринку землі, то глава Аграрного фонду пропонує поетапну модель, що передбачає тимчасове обмеження доступу іноземців. Також, наріжними каменями реформи є обмеження по концентрації земельних масивів, забезпечення фермерам можливості викупити оброблювані ділянки і інші інфраструктурні елементи.

Популярні новини зараз

У Тернополі випав перший сніг, колір настрою - білий

Данила Гетманцева запідозрили в лобізмі інтересів "скрутчиків" ПДВ - ЗМІ

У Львові помер молодий сержант: "Зустрічав біля суду з посмішкою"

Леся Нікітюк здивувала ранковими ласками з красенем-співмешканцем, разом навіть зарядку роблять

Показати ще

"Не можна прийняттям одного закону взяти і побудувати ефективний ринок землі. Уряд України має забезпечити функціонування спеціального фонду, який зможе кредитувати українських фермерів за низькими ставками, і тимчасово обмежити допуск нерезидентів і великого бізнесу на земельний ринок. Це важливі деталі, які ще будуть дискутуватися. Упевнений, ми прийдемо до оптимального варіанту" – говорить Радченко.

Раніше новопризначений Міністр економіки та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про те, що в Уряді розглядають 35 сценаріїв зняття мораторію і переходу до ринкового обороту землі. У той же час, підсумковий законопроект і основні характеристики майбутнього ринку землі – ще не представлені до публічного обговорення.