Відновлення імпорту електроенергії з Росії може призвести до зняття з неї міжнародних санкцій, тому рішення у питанні доцільності імпорту повинен ухвалити президент. Про це заявив політолог Юрій Романенко, повідомляє Обозреватель.

"Ми щось плачем, вимагаємо посилити санкції, а по ходу відкриваємо ось цей напрям тепер (імпорт електроенергії. – Ред.). І зрозуміло, що тут є гра Ігоря Валерійовича Коломойського, відповідно, я гадаю, що через нього, через його інтереси вузькі намагаються задовольнити свій інтерес із найрізноманітніших аспектів. Як економічних, коли просто заробляються гроші, так і політичних, пов'язаних із Донбасом та з усіма іншими темами. Тому тут президент повинен ухвалювати рішення", – заявив Романенко.

Він також прогнозує негативну реакцію з боку міжнародних партнерів України на цей крок, зазначаючи що для них відновлення нашою країною імпорту електроенергії з Росії може стати приводом скасувати введені проти Кремля санкції.

"В остаточному підсумку знімуть санкції, і все на цьому закінчиться. Франція і Німеччина практично цю лінію ведуть. Вони вже втомилися від нашої цієї половинчастості і непослідовності. Тому все закінчиться саме цим (зняттям санкцій з Росії. – ред.)", – вважає Романенко.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", до якого глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт мав здійснюватися з Білорусі. Але з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії у режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже удвічі – з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВт-год на добу.

Популярні новини зараз

Вагітна українка із серцем воїна загинула на Донбасі і надихнула мільйони: "Була на сьомому місяці..."

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Скандал довкола "Танці з зірками": Гвоздьова зізналася, хто насправді повинен був перемогти

На Львівщині зникла синьоока красуня в чорному пальто - десять днів жодної звісточки

Показати ще

Раніше народний депутат України, ексглава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що міжнародні партнери України стурбовані купівлею України електроенергії у російської компанії "Інтер РАО", керівник якої Ігор Сечин перебуває під санкціями США за анексію Криму. І наголосив на неприпустимості ведення бізнесу з країною-агресором.