Незважаючи на неодноразові зупинки українських електростанцій через імпорт електроенергії з Росії, прем’єрміністр Олексій Гончарук вважає, що між Україною та Росією є лише технічні перетоки електроенергії, а не імпорт.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналіста щодо зростання імпорту електроенергії з РФ, повідомляє "Обозреватель"

"Історично українська енергетична мережа і російська енергетична мережа пов'язані між собою. І протягом всього цього часу у нас постійно відбуваються перетоки електроенергії. Тому ці операції з'явилися не вчора і не позавчора. І цей відсоток цих операцій абсолютно незначний для українського ринку", – сказав Гончарук.

Він також зазначив, що наміри уряду в рамках євроінтеграції України щодо синхронізації вітчизняної енергосистеми з європейською, залишаються незмінними.

"Україна має дуже чітку стратегію в сфері енергетики. Між нашим системним оператором, який керує всією нашою енергосистемою, та системними операторами окремими в Європі підписаний меморандум про те, що українська енергосистема має бути інтегрована з європейською до 2023 року. Це означає, що для того, щоби інтегруватися до європейської енергетичної мережі, нам потрібно спочатку від'єднатися від російської. Потім якийсь час профункціонувати окремо, індивідуально. І лише потім, після того, як інфраструктура буде створена, інтегруватися повністю до європейської системи. І це насправді наші дійсні плани", – запевнив Гончарук.

Популярні новини зараз

Одружений Павлік засвітився в обіймах гарячих близнючок: "Чий Крим?"

Дорофєєва станцювала на Алеї Небесної Сотні і нарвалася на гнів українців: "Горить"

Яйця категорично не можна зберігати в холодильнику: чим це загрожує

Садовий накинувся на новоспечених депутатів через "ганебну" сесію: "Ні капелана, ні прапора"

Показати ще

Нагадаємо, 11 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про те, що не знав, що ухвалені з ініціативи Геруса зміни до закону про ядерну енергетику дали можливість відновити комерційний імпорт електроенергії з РФ. Президент зауважив, що необхідно розібратися з імпортом електроенергії з Росії.