Про це заявив Фонд державного майна на засіданні круглого столу Європейської бізнес асоціації, присвячений темі залучення інвестицій в електроенергетичний сектор.

«Однозначно, розпочинати приватизацію без RAB-тарифу, навіть розуміючи, що він буде впроваджене в подальшому, це неправильний крок. Знаю, що було 2 спроби щодо впровадження стимулюючого тарифоутворення, але вони не закінчились успіхом. Ми очікуємо, що новий проект буде значно привабливіший, ніж діюча система Витрати+», - зазначив заступник директора Департаменту управління корпоративними правами держави та державними підприємствами Фонду державного майна Андрій Мягков.

Також експерти підкреслили, що необхідно враховувати інвестиційну привабливість операторів системи розподілу для всіх інвесторів. Керівник відділу супроводу угод міжнародної аудиторської компанії «Ernst & Young» Богдан Ярмоленко зазначив, що при впровадженні стимулюючого регулювання необхідно враховувати показники, на які дивляться інвестори. Тому для мотивації інвестування в електромережі пропонується визначати ставку доходності на рівні середньозваженої вартості капіталу(WACC). Це важливо для іноземних інтересантів, що цікавились приватизацією українських ОСР.

«Для них було цікаво перш за все ставка повернення капіталу. Вони були зацікавлені вкладати. Якщо ставка буде для них прийнятною, вони готові інвестувати, купувати ОСР і що важливо - вкладати капітал в їх реновацію та реконструкцію», - зазначає Ярмоленко.

Раніше народний депутат Людмила Буймістер зазначала, що приватизація державних обленерго може бути зірвана, якщо НКРЕКП не перегляне методологію на предмет зміни умов вкладення коштів для інвесторів.

Популярні новини зараз

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Прессекретарка Зеленського Мендель заявила про точні дати локдауну в Україні

Настя Каменських задерла срібну сукню і показала, що бачив тільки Потап

Показати ще