При запропонованій НКРЕКП ставкою на старі активи 3% буде зірвана програма приватизації держпакетів обленерго. Таку думку висловила народний депутат Людмила Буймістер на засіданні НКРЕКП.

26.08.2020 державним Регулятором НКРЕКП була прийнята Методика стимулюючого тарифоутворення з поділом активів компанії на» стару «базу зі ставкою прибутковості в 3% і» нову " базу зі ставкою прибутковості в 16,74%. Народний депутат Людмила Буймістер висловила сумніви, що такий підхід сприятиме приватизації.

«З такою ставкою 3% на старі активи ми отримаємо негативний грошовий потік. Це означає, що і програма приватизації, яка сьогодні у Фонду державного майна, буде де-факто знецінена, тому що я прекрасно розумію, що якщо методологія показує негативний грошовий потік, то ми не отримаємо того ефекту від приватизації. У нас закладаються з року в рік надходження від приватизації до бюджету нашої країни, але з такою методологією ми не отримаємо того ефекту, якого ми хочемо досягти», - зазначила Людмила Буймістер.

Буймістер зазначає, що причина в негативному грошовому потоці, до якого приведуть такі ставки: "я порахувала модель із запропонованими трьома і п'ятнадцятьма відсотками 15,72% які сьогодні є в проекті постанови. Я бачу у себе негативний грошовий потік у багатьох обленерго в нинішніх умовах. І особливо цей негативний грошовий потік ми будемо спостерігати саме на державних обленерго, які знаходяться в значно гіршому грошовому стані, ніж деякі інші обленерго в нашій країні».

Нагадаємо, раніше Олег Козачук, голова "Хмельницькобленрего" висловив думку, що при параметрах RAB-регулювання від НКРЕКП обленерго не зможуть залучати ні інвестиції, ні кредити в оновлення мереж.

Популярні новини зараз

Головні новини за 1 грудня: українців закриють дома на локдаун, а чоловіків відправлять в декрет

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Лазебна пообіцяла українцям надбавку до пенсії: хто отримає по 400 і 500 гривень

Показати ще