Про це повідомив головний редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

"За даними джерел "Цензор.Нет", сьогодні процесуальний керівник справи " Роттердам+» прокурор САП Віталій Пономаренко вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань постанову про закриття справи", - повідомив Бутусов.

Підставою для закриття справи, за даними журналіста, є результати комплексної комісійної експертизи з визначення збитку, проведеної Службою безпеки України. Експертиза була передана в САП 18 серпня і не підтвердила наявність збитків від дії формули.

На думку Бутусова, справжня причина закриття справи-залежність президента від олігархів.

"Скандал з "Роттердам+" спонсор Зеленського Ігор Коломойський використовував для отримання контролю над державною енергокомпанією "Центренерго". Інших результатів справи не виявилося", - заявив Бутусов.

Популярні новини зараз

Полякова пообіцяла знятися без трусів, але дещо попросила взамін: "Просто на секунду..."

Могилевська скинула не тільки вагу, але 20 років віку – виглядає як дівчинка

Білик спіткала карма Фріске, співачка більше не може мовчати: "Проблеми, як у Жанни"

Згинь, нечиста сило! Потужна молитва проти зла порятує весь рід

Показати ще

Нагадаємо, 8 серпня закінчився термін досудового розслідування у справі " Роттердам+". НАБУ і САП не змогли направити справу до суду і зупинили розслідування на невизначений термін.

НАБУ і особисто директор бюро Артем Ситник визнали, що слідству не вдалося експертно підтвердити наявність збитків.

Жодна з державних експертиз, що проводяться за зверненням НАБУ і сторони захисту, не встановили відсутність будь-яких збитків від дії формули. Не підтвердила збитків і фінальна експертиза, що проводиться СБУ.

Розслідування у справі "Роттердам+" почалося в березні 2017 року. У ньому брали участь 15 детективів і 7 прокурорів.

Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.