Таку думку висловив член наглядової ради «Інституту енергетичних стратегій» Юрій Корольчук.

«Нікопольський завод феросплавів» Коломойського і «Центр протидії корупції» Шабуніна умудрилися разом подати в суд заяви проти САП з проханням скасувати рішення про закриття справи «Роттердам+». Або вони взагалі глупі, або просто вже ніхто не планує приховувати свої істинні бізнес-інтереси. Тут відверте підтвердження, що «Роттердам+» від початку була справою політичною та бізнес-лобістською», - написав Корольчук на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За його словами, єдиними «потерпілими» у вже закритій справі «Роттердам+» себе вважають тільки два підприємства Ігоря Коломойського – «Нікопольський завод феросплавів» та «Запорізький феросплавний завод».

«В принципі, це добре, що Шабунін-ЦПК-Коломойський-феросплави вишикувалися в один ряд. Раніше було зрозуміло, що «Нікопольський завод феросплавів» і «Запорізький завод феросплавів» Ігоря Коломойського були єдиними потерпілими у закритій справі «Роттердам». Але тепер до них додався ЦПК Шабуніна, який тепер прямо стоїть пліч-опліч свого вірного соратника Ігоря Коломойського та його заводів», - додав Корольчук.

Нагадаємо, 24 вересня Вищий антикорупційний суд, розглянувши позов екс-нардепа Чумака, підтвердив законність рішення САП про закриття справи «Роттердам +». Суд визнав, що прокурор САП прийняв рішення про закриття справи в повній відповідності з чинним законодавством і після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 року матеріалів.

Популярні новини зараз

Прессекретарка Зеленського Мендель заявила про точні дати локдауну в Україні

Лазебна пообіцяла українцям надбавку до пенсії: хто отримає по 400 і 500 гривень

Тарифи на газ знову жахають українців: скільки доведеться платити за доставку у 2021

Показати ще

Після цього заяви до ВАКС проти закриття справи спільно подали Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського та «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна. 25 вересня їх заяви об’єднані в спільне провадження.

Справу «Роттердам+» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули «Роттердам+». До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитку.

Формула «Роттердам +» діяла в 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти з 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля і електроенергії для промислових споживачів зросла.