Одна із причини кризи – бездіяльність національного регулятора НКРЕКП.

Такого висновку дійшло дослідження «Центр Разумкова» за результатами першого року роботи нового ринку.

«Нівелюванню поняття конкурентного середовища та дефіциту коштів на ринку також сприяли: застосування неринкових цінових обмежень, відкриття доступу білоруським та російським експортерам до ринку України, збільшення квоти для продажу на РДН […] Як результат, усі вищенаведені чинники сприяють швидкому нарощуванню дефіциту ДП «Гарантований покупець», який за оцінками Центру Разумкова на початок 2021 р. очікується щонайменше на рівні 20 млрд. грн, а загальна заборгованість на ринку становитиме більше 80 млрд. грн», - йдеться в дослідженні Центру.

В «Центрі Разумкова» зазначаються, що складність ситуації особливо загострюється несистемним виконанням реформ, незадовільною діяльністю енергетичного блоку Уряду Олексія Гончарука, НКРЕКП та профільного Комітету Верховної Ради.

Кризу загострили перекоси та маніпуляції в окремих сегментах ринку, нормативно-правові умови для яких створила НКРЕКП.

Популярні новини зараз

Харківський медик назвав головні труднощі в боротьбі з пандемією: "40 людей замість 12"

Молода мати народила дитину на 2 роки молодшу від себе: ″Могла бути моєю ровесницею″

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Відкрита сукня Тіни Кароль зрадницьки оголила складочки на боках: "Немає слів"

Показати ще

«Тому врегульовувати проблемні питання ринку електричної енергії пропонується шляхом чіткого виконання положень ЗУ «Про ринок електричної енергії», ліквідації нормативно-правових умов для маніпуляцій, а також реалізації комплексної стратегії сталого розвитку енергетичної галузі», - зазначили в «Центрі Разумкова».

Нагадаємо, підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку напередодні розкритикував Секретаріат енергетичного співтовариства.

Раніше Антимонопольний комітет України звинуватив НКРЕКП в штучному обмеженні конкуренції і створенні умов для маніпуляцій на енергетичному ринку.

На початку року в Верховній раді була створена робоча група ТСК для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП.

Також в ході роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві Національного регулятора. Так на початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язані з сімейним енергетичним бізнесом.