Професійні якості та репутація членів НКРЕКП не відповідають вимогам до незалежного регулюючого органу і відповідальність за загалом це лежить на уряді і президенті.
Про це в ефірі телеканалу «Україна24» заявив економіст Борис Кушнірук.

«Це факт, що НКРЕКП в нинішньому стані і за професійними ознаками, і з точки зору ділової репутації, очевидно, не відповідає тим вимогам, які мають бути до держчиновників регулюючого органу», - зазначив Кушнірук.

Відставка скомпрометованого керівництва регулятора, за словами експерта, - це питання політичної волі уряду та президента.
«Якщо ми маємо просто ситуацію відвертих порушень, відвертих кроків, які дестабілізують ринки і заводять їх у глухий кут, то хтось має прийняти рішення про те, яким чином це має бути розв’язано. Очевидно, що це відповідальність уряду і президента. Якщо вони захочуть щось зробити, вони ухвалять рішення, і на цьому весь конфлікт завершиться», - наголосив Кушнірук.
Нагадаємо, підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку цього тижня розкритикував Секретаріат енергетичного співтовариства.
Раніше Антимонопольний комітет України звинуватив НКРЕКП в штучному обмеженні конкуренції і створенні умов для маніпуляцій на енергетичному ринку.
За оцінками «Центр Разумкова», на початок 2021 року через непрофесійність НКРЕКП борги на енергоринку досягнуть рекордних 80 млрд грн.
На початку року в Верховній раді була створена робоча група ТСК для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП.
Також в ході роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві Національного регулятора. Так на початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язані з сімейним енергетичним бізнесом.
Згодом стало відомо про бізнес-інтереси Тарасюка в сфері зовнішнього освітлення Києва.