Визнання судом довідок Національного антикорупційного бюро, в яких детективи бюро на свій розсуд порахували "збитки «від формули» Роттердам+" в черговий раз підтверджує неспроможність цієї справи і обґрунтованість його закриття.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» повідомила адвокат Наталія Дригваль.

«Для судового процесу, який зараз проходить, це зайвий раз тільки демонструє незаконність поведінки органу досудового розслідування", - повідомила адвокат.

Йдеться про дві довідки, в яких один детектив НАБУ за дорученням іншого детектива нібито встановив шкоду від формули «Роттердам+».

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Обидва документи були визнані судом незаконними, оскільки детективи перевищили передбачені законом повноваження і фактично підмінили собою експертів.

"Виключно в цих довідках, і ні в яких інших первинних документах не міститься інформації про заподіяння шкоди. Тому ми змушені були в черговий раз вказати НАБУ про незаконність їхніх дій", - додала адвокат.

Саме ці незаконні довідки, за словами Дригваль, лежать в основі скандальної експертизи Ірини Педь, розслідування щодо якої проводить ДБР.

Нагадаємо, 27 серпня САП закрила справу «Роттердам+» через відсутність доказів скоєння злочину.

Це рішення було прийнято після отримання висновку фінальної експертизи СБУ, яка не встановила збитків від дії формули.

Незабаром обґрунтованість і законність рішення САП підтвердив офіс Генерального прокурора і Вищий антикорупційний суд.

Незважаючи на рішення ВАКС, Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського і активіст Віталій Шабунін разом продовжують спроби оскаржити рішення САП.