Депутати дали зелене світло для будівництва нової залізничної гілки на Луганщині.

Відповідний проект Постанови Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо налагодження залізничного сполучення північних районів Луганської області із загальною мережею української залізниці» розглянули 18 листопада під час засідання Комітету з питань транспорту та інфраструктури.

Про це повідомляє місцевий ресурс «Правда» з посиланням на рішення комітету.

Постановою, зокрема, передбачено будівництво та фінансування за рахунок державного бюджету залізничної лінії, що з’єднає колії Кіндрашівська-Нова - Лантратівка і Попасна - Сватове - Куп’янськ.

Як коментує рішення комітету народний депутат від Луганщини Сергій Шахов, будівництво нової гілки могло б відновити повноцінне залізничне сполучення в Луганській області, яке було порушено окупацією. До того ж, ні Укрзалізниця, ні уряд не могли знайти грошей для цього проекту з 2016 року. А тим часом область витрачає мільйони на ремонт доріг, які взяли на себе весь вантажопотік північних і східних районів Луганщини.

Популярні новини зараз

Скандал довкола "Танці з зірками": Гвоздьова зізналася, хто насправді повинен був перемогти

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

Лідія Таран у спальні показала свого "Толика": "Мій новий..."

Прессекретарка Зеленського Мендель заявила про точні дати локдауну в Україні

Показати ще

«Наша команда давно працювала над цим питанням. Ми кілька років ініціювали відкриття додаткової жд гілки в регіоні, відправили сотні запитів до Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці, керівництва держави, і ось нарешті, нас почули. Реалізація цього масштабного інфраструктурного проекту вплине на мешканців всієї області, а це понад два мільйони населення, і матиме не тільки економічний ефект, а й великий соціальний та політичний вплив на розвиток ситуації в регіоні. Це дасть можливість зупинити відтік населення, створити нові робочі місця та відкрити нові перспективи для бізнес-середовища регіону», - зазначив політик.

Нардеп додав, що через окупацію деяких районів Луганської області Луганська ТЕС, яка постачає електрику для значної частини Луганщини, опинилася ізольованою від залізничного сполучення з Україною. Відтак вона не може отримувати вугілля з України, а вимушена закуповувати його з Росії.