Політолог Петро Олещук, коментуючи заяви Президента України на зустрічі з представниками українського бізнесу 20 червня, пояснив, що Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що не блокуватиме запуск ринку електроенергії з 1 липня, передають Українські новини.

Про це політолог написав на своїй сторінці у соціальній мережі Faсebook.

"Зеленський чітко заявив - з запуском 1 липня нового ринку електроенергії "роттердамська" формула втратить свою актуальність. З усіма своїми плюсами і мінусами. Ця теза цікава з кількох причин. По-перше, це дійсно правда - за умов нового ринку для формування тарифів жодні формули застосовуватися не будуть, ціну електроенергії складуть попит і пропозиція. По-друге, були осоромлені скептики, які вважають, що Зеленський у будь-якому випадку заблокує введення нового ринку в інтересах Коломойського", - написав Олещук.

На думку політолога, Зеленський надав перевагу виконанню Україною міжнародних зобов’язань, одним з яких є запровадження нової моделі ринку електроенергії, а не захисту інтересів близьких до нього бізнесменів, зокрема Ігоря Коломойского.

"Для Коломойського недопущення ринку електроенергії питання архіпринципове. Збереження держрегулювання тарифів для промспоживачів дає йому перспективу спецтарифів для енергоємного феросплавного виробництва, як це було у 2012-2014 роках. Коли Зеленський публічно говорить про ринок електроенергії, як про спосіб відходу від формульного ціноутворення, він дає зрозуміти - між інтересами "дружнього бізнесу" і міжнародними зобов'язаннями України він обирає друге. І це, безумовно, сильний хід", - відзначив Олещук.

Популярные статьи сейчас
С 1 апреля начнёте получать от 3 520 до 8 тысяч гривен: чьи выплаты стали больше Абоненты взбунтовались против "Киевстара": не хотят доплачивать за гигабайты, которыми не пользуются За бесплатные поездки в автобусах теперь придется платить "Нафтогаз" дал 9 дней: что нужно сделать даже если газ не потребляете
Показать еще

Нагадаємо, відповідно до ухваленого Верховною Радою Закону України "Про ринок електричної енергії", новий ринок електричної енергії має бути запроваджено 1 липня 2019 року. Запуск ринку є зобов’язанням України в рамках імплементації Третього енергопакету Європейського Союзу (ЄС). Запуск ринку є умовою співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та надання макрофінансової допомоги від ЄС в розмірі 500 млн євро у поточному році.